Vil du ha planlagt hagen din?

Strand hagedesign

Vandring blant farger og dufter i rosehagen

Bilde 1 av 15

Rosehagen på Tomb jordbruksskole er såvidt jeg vet den mest omfattende offentlige samlingen av roser i Norge. Her er det mange flotte roser som en kan beundre og så kan en jo få inspirasjon til sin egen hage, dessuten. Passer det ikke å drømme seg hen til roseverdenen nå midtvinters? Det er bare et problem; Jeg kan bare ikke for mitt bare liv komme på hva rosene som er avbildet heter. Kanskje noen kan hjelpe meg?

Litt malurt i begeret: Mange av rosene har jeg sett frodigere og flottere andre steder. Har det sammenheng med at rosehagen ligger utsatt for vind, tro?

 

Leave a Reply

 

 

 

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>